Raceboard Ranking Lappeenranta 21.-22.5.2011



















sija numero nimi seura sarja välineet pisteet summa 1.lähtö 2.lähtö 3.lähtö 4. lähtö 5. lähtö 6.lähtö 7. lähtö 8. lähtö 9.lähtö



1. FIN-6 Juha Blinnikka PWR 9.5. Starboard/Severne 8 9 1 1 1 1 1 1 1 1 1



2. FIN-66 Jon Törnwall Surfing 9.5. Starboard/Severne 19 23 2 4 4 2 3 2 2 2 2



3. FIN-611 Daniel Blinnikka HySurf 9.5. Fanatic Cat/Starboard/Severne 30 36 3 2 5 6 2 3 5 4 6



4. FIN-808 Hessu Reijonen HySurf 9.5. Cat/Tushingham/Pryde 34 41 7 3 6 3 4 6 4 5 3



5. FIN-153 Tero Toivonen KPS 9.5. Starboard/Lefebure/Tushingham 37 46 4 7 2 8 5 4 3 9 4



6. FIN-50 Kalevi Männistö LRPS 9.5. Mistral Pan Am/Pryde/Tushingham 38 45 6 6 3 4 7 5 6 3 5



7. FIN-67 Jouni Finer KPS 9.5. Cat/Pryde/Tushingham 49 57 5 5 8 5 6 8 7 6 7



8. FIN-40 Mikko Nurmi HySurf 9.5. Fanatic Cat/Ka Formula 9.5. 65 76 11/DNS 11/DNS 9 7 8 7 8 7 8



9. SVK-21 Barbora Kubin KSPS 9.5. Fanatic/Mistral/Tushingham 69 80 8 8 7 9 11/DNS 9 11/DNF 8 9



10. FIN-411 Teemu Laitinen KSPS 9.5. Starboard/Starboard 81 92 9 9 11/DNF 11/DNS 11/DNS 10 9 11/DNS 11/DNS
























Raceboard Ranking Mellsten 28.-29.05.2011



















0. 0 0 0 0 0 0 0 1 2 3 4








1. FIN-6 Juha Blinnikka PWR MEN Starboard / Severne * 9,5 / 9,5 / 7,5 3 4 1 1 1 1








2. FIN-66 Jon Törnwall SURFING MEN Starboard / Severne * 9,5 / 9,5 / 8,6 6 9 2 3 2 2








3. FIN-316 Tomas Sundell HSF MEN Starboard / Tushingham * 9,5 / 9,3 / 8 16 3 2 8 3








4. FIN-5 Daniel Blinnikka HYSURF YOUTH Starboard / Starboard * 9,5 / 8,5 / 7,5 11 17 6 4 3 4








5. FIN-153 Tero Toivonen KPS MEN Starboard / Lefebvre * 9,5 / 9,5 / 9,0 16 23 7 5 4 7








6. FIN-1 Petäjä Tuuli
WOMEN Np * 8,5 / / 18 27 4 9 6 8








7. SVK-151 Radovan Kubin
MEN Starboard / Lefebvre * 9,5 / 9,5 / 18 27 9 7 5 6








8. FIN-67 Jouni Finer KPS MEN Cat / Pryde * 9,5 / 9,5 / 18 32 5 6 7 14/DSQ








9. FIN-50 Kalevi Männistö LRPS MASTER Mistral / Tushingham * 9,5 / 9,5 / 8,5 21 30 8 8 9 5








10. FIN-315 Olof Sundell HSF MASTER Mistral / Tushingham * 9,5 / 8,4 / 7,6 31 43 10 10 12 11








11. FIN-13 Marianne Kaplas
WOMEN Cat / Severne * 8,5 / 7,8 / 7 31 45 14/DNF 12 10 9








12. FIN-413 Feodor Gurvits TRT MEN Starboard / Loft Rb * 9.5 / 7,8 / 32 43 11 11 11 10








13. FIN-411 Teemu Laitinen
MEN Starboard / Starboard * 9,5 / 7,8 / 39 53 14/DNS 14/DNS 13 12





























Raceboard Europeans Final Results Yyteri 08.-12.06. 2011



















Sija Numero Nimi Seura Sarja Välineet Pisteet Summ 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13.
1. SVK-1 Patrik Pollak
MASTER
13
2 1 1 1 1 2 1 1 1 1 1 3 28/DNS
2. JPN-15 Sugiura Kazumasa
MASTER
25
1 2 2 3 3 1 2 4 2 7 4 7 1
3. FIN-6 Juha Blinnikka
GRAND MASTER
28
3 5 3 2 2 3 3 2 3 3 3 1 3
4. FIN-66 Jon Törnwall
MASTER
58
5 3 8 11 4 10 5 3 4 5 5 8 8
5. FIN-316 Tomas Sundell
MEN
60
7 6 9 4 5 5 9 10 7 2 8 2 5
6. FIN-5 Daniel Blinnikka
YOUTH
60
4 7 5 9 6 6 4 7 8 6 10 5 2
7. FIN-23 Seppo Lehti
GRAND MASTER
68
10 10 4 5 7 4 11 8 10 4 2 4 28/DNS
8. FIN-67 Jouni Finer
MASTER
76
11 8 6 6 8 11 6 5 5 8 7 6 15
9. FIN-808 Heikki Reijonen
GRAND MASTER
83
6 4 7 7 11 9 8 12 6 9 13 14 4
10. SVK-151 Kubin Radovan
MASTER
105
9 13 11 12 13 8 10 6 12 14 6 11 7
11. FIN-153 Tero Toivonen
MASTER
110
12 9 14 13 9 7 7 9 16 12 11 10 11
12. NOR-18 Jakob Schjerven
MASTER
111
8 14 10 10 10 15 19 11 9 11 9 13 6
13. FIN-50 Kalevi Männistö
VETERAN
137
15 11 12 8 14 14 16 14 15 13 12 17 9
14. FIN-40 Mikko Nurmi
MEN
140
13 15 15 14 12 13 13 13 11 10 14 12 28/DNS
15. LAT-91 Rets Skrickis
GRAND MASTER
150
16 16 13 15 16 12 12 16 13 20 28/DNF 9 12
16. FIN-1001 Jouni Hellman
GRAND MASTER
164
14 12 16 16 15 16 15 17 28/RAF 18 18 15 10
17. FIN-13 Marianne Kaplas
WOMEN
191
21 19 17 21 19 28/DNF 14 20 19 15 15 18 14
18. LAT-111 Gundars Osis
GRAND MASTER
194
17 17 18 18 28/DNS 19 20 15 14 19 28/DNF 16 21
19. FIN-315 Olof Sundell
VETERAN
206
18 21 21 19 18 18 18 21 20 17 19 23 17
20. NOR-40 Arne Nervik
GRAND MASTER
207
22 22 20 17 20 24 25 19 17 16 16 19 19
21. FIN-888 Esa Reijonen
VETERAN
207
20 20 19 20 17 17 17 18 18 28/DNF 28/DNS 28/DNF 13
22. FIN-413 Feodor Gurvits
MEN
238
19 23 25 22 23 20 26 26 22 21 17 20 28/DNS
23. FIN-111 Pentti Lujanen
VETERAN
244
24 25 23 24 22 21 22 22 28/RAF 23 21 22/RDG 20
24. LAT-54 Dreimanis Juris
VETERAN
246
26 26 26 25 21 23 21 25 24 22 20 21 18
25. FIN-411 Teemu Laitinen
MASTER
255
25 24 24 23 24 22 23 24 23 24 28/DNF 22 22
26. FIN-19 Risto Toivonen
VETERAN
257
23 18 22 26 28/DNS 28/DNS 24 23 21 28/DNF 28/DNS 28/DNS 16
27. FIN-666 Tuomas Toivonen
MEN
308
28/DNF 28/DNS 28/DNF 28/DNS 28/DNS 28/DNS 28/DNF 28/DNS 28/DNS 28/DNS 28/DNS 28/DNS 28/DNS





















Kalajoki



















Sija Numero Nimi Seura Sarja Välineet Pisteet Summa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

1. FIN-153 Tero Toivonen KPS MEN F2 / Lefebvre * 9,5 / 9,5 / 9,0 14 28 4 4 1 1 1 1 1 1 5/DNS 5/DNS 4

2. FIN-6 Juha Blinnikka PWR MEN Starboard / Severne * 9,5 / 9,5 / 7,5 20 35 1 1 5/DNS 5/DNS 5/DNS 5/DNS 5/DNS 5/DNS 1 1 1

3. FIN-1 Tuuli Petäjä
WOMEN Starboard / Severne * 8,5 / 25 40 2 2 5/DNS 5/DNS 5/DNS 5/DNS 5/DNS 5/DNS 2 2 2

4. FIN-5X Daniel Blinnikka HYSURF YOUTH Fanatic / Severne * 9,5 / 8,5 / 7,5 30 45 3 3 5/DNS 5/DNS 5/DNS 5/DNS 5/DNS 5/DNS 3 3 3











































Hanko 02.-03.07.2011



















Sija Numero Nimi Seura Sarja Vålineet Pisteet Sjumma 1 2 3 4 5







1. FIN-6 Juha Blinnikka PWR OVERALL Starboard / Severne * 12,5 / 11,7 / 11 4 5 1 1 1 1 1







2. FIN-50 Kalevi Männistö LRPS MASTER Mistral / Tushingham * 9,5 / 9,5 / 8,5 9 12 2 3 3 2 2







3. FIN-40 Mikko Nurmi
OVERALL * / / 10 13 3 2 2 3 3







4. SVK-21 Barbora Kubin
WOMEN * / / 18 28 6 4 4 4 10/DNS







5. FIN-1 Tuuli Petäjä HSK WOMEN Starboard / Severne * 11,00 / 8,5 / 19 25 4 5 6 5 5







6. FIN-1XX Santi Arteaca Pene
YOUTH * / / 20 30 5 6 5 10/DNS 4







7. FIN-220 Risto Kontturi
OVERALL * / / 27 35 7 8 7 6 7







8. FIN-1X Curro Manchon
OVERALL * / / 31 41 10/DNS 7 8 10/DNS 6







9. FIN-50X Ari Männistö LRPS OVERALL Starboard Formula / Neilpryde * 9,8 / 9.0 / 8.3 37 47 8 9 10/DNS 10/DNS 10/DNS

















































Kesälahti 09.-10.07.2011








































1
Daniel Blinnikka

















2
Juha Blinnikka

















3
Heikki Reijonen

















4
Risto Toivonen

















5
Esa Reijonen

















6
Jouni Hellman

















7
Timi Hellman

















8
Timo Piiparinen

















9
Barbora Kubin

















10
Jarmo Vuori

















11
Risto Kontturi

















12
Jami Hellman

















13
Timo Korpela

















14
Seija Lahti

















Avoin



















1
Seppo Lehti

















2
Tero Toivonen

















3
Veikko Alander






































Hanko MM Open 13.08.-14.08.2011





























































Hamina SM 20.08.-21.08.2011



















Sija Numero Nimi Seura Sarja Välineet Pist Sum 1 2 3 4 5







1. FIN-6 Juha Blinnikka PWR OVERALL Starboard Phantom 380 / Severne * 9,5 / 7,5 / 4 6 1 1 2 1 1







2. FIN-66 Jon Törnwall SURFING RY OVERALL Starboard Phantom 380 / Severne * 9,5 / 8,6 / 7 10 2 2 1 2 3







3. FIN-1 Tuuli Petäjä HSK WOMEN Starboard Phantom 380 / Severne * 9,5 / 8,5 / 11 14 3 3 3 3 2







4. SVK-151 Radovan Kubin
OVERALL Starboard Phantom 380 / Loft Rb * 9,5 / 9,5 / 18 31 13/DNS 4 6 4 4







5. FIN-50 Kalevi Männistö LRPS MASTER Mistral / Neil Pryde * 9,5 / 9,5 / 8,5 18 24 4 5 4 5 6







6. FIN-40 Mikko Nurmi HYSURF OVERALL Fanatic Cat / Ka * 9,5 / / 21 27 5 6 5 6 5







7. FIN-413 Feodor Gurvits TRT OVERALL Starboard / Loft Rb * 9.5 / 7,8 / 28 37 6 7 7 8 9







8. FIN-1001 Jouni Hellman HYSURF OVERALL Starboard Phantom 380 / Tushingham * 9,5 / 8,0 / 33 46 13/DNS 8 8 9 8







9. FIN-808 Heikki Reijonen HYSURF MASTER Fanatic Cat / Tushingham * 9,5 / 8,5 / 7,0 46 59 13/DNF 13/DNF 13/DNS 13/DNS 7







10. FIN-67 Jouni Finer KPS OVERALL Fanatic Cat / Rs-X * 9,5 / 9,5 / 7,5 46 59 13/DNF 13/DSQ 13/DSQ 7 13/DNS







11. FIN-1111 Sevi Siljola EST OVERALL Starboard Phantom 380 / Starboard * 9,5 / / 48 61 13/DNF 9 13/DNF 13/DNF 13/DNS







12. FIN-11 Ville Siren
OVERALL Fanatic Cat * 8,5 / / 52 65 13/DNF 13/DNF 13/DNS 13/DNF 13/DNS

















































Sija Numero Nimi Seura Sarja Välineet #VIITTAUS! #VIITTAUS! 1 2 3 4 5







1. FIN-23 Seppo Lehti HYSURF MASTER Starboard Phantom 380 / Neil Pryde * 12,5 / / 5 7 1 2 1 1 2







2. FIN-153 Tero Toivonen KPS OVERALL Starboard Phantom 380 / Tushingham * 12,5 / / 6 8 2 1 2 2 1







3. FIN-98 Jarmo Vuori HYSURF OVERALL Starboard Phantom 380 / Tushingham * 12,2 / 9,5 / 12 15 3 3 3 3 3







4. FIN-1467 Veikko Alander HYSURF MASTER Starboard Phantom 380 / Tushingham * 12,2 / 11,9 / 17 22 5 5 4 4 4







5. FIN-888 Esa Reijonen HYSURF MASTER Mistral / Neil Pryde * 10,5 / 8,5 / 20 26 4 4 6/DNS 6/DNF 6/DNS